SİPARİŞ HATTI /444 55 07
blog banner
Alkali Su Tüketiminin Çocuklar için Önemi
OKUL DÖNEMİNDEKİ ÇOCUKLARDA SU TÜKETİMİ ÖNEMLİ!

Çocuklar için yaz, kış, soğuk, sıcak fark eder mi? İlla ki koşulacak, illa ki oyunlar oynanacak. Eğlence de, neşe de hiç bitmeyecek. Hele de okulun yoğun temposundaki molalar da… Peki, o terlemeyle kaybedilen mineraller nasıl telafi edilecek?

Okullarda yapılan ders içi ve ders dışı etkinliklerin tamam mı hele de yaz aylarında çocuklarımızda aşırı terlemeye sebep olur. Bu nedenle sıcak havada egzersiz yapan çocuklarda yapılan gözlemlerde, sıklıkla sıvı kaybı görülmektedir. Dehidrasyon yaşayan çocukların vücut ısılarının yetişkinlere oranla daha hızlı yükseldiği de bu alanda yapılan araştırmaların önemli bir sonucudur. Sonuç olarak çocuklarda yeterli su alımı çok önemlidir. Vücudun kaybettiği sıvı miktarını yerine koymak için çocuğunuza susamasa da su içirmeli, özellikle doğal mineralli ve pH değeri yüksek alkali suları tercih etmelisiniz. Peki, neden alkali su?

Güçlü Kemikler ve Sağlıklı Gelişim Desek…

Çocuklarda 1 yaşından itibaren su dengesi değişmeye başlar. Çocukluk ve ergenlik döneminde vücuttaki su oranı yavaş yavaş azalır. Yüksek miktarda kalsiyum içeren alkali sular, kemik gelişimi ve gelişme çağındaki çocukların boylarının uzamasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Kalsiyumu en çok taşıyan yiyecekler süt, peynir ve yoğurttur. Bunun yanında kalsiyum oranı yüksek doğal mineralli su tüketimi de çocuklarınızın kemik gelişimine büyük oranda katkısı vardır.

Peki, Su İçme Alışkanlığını Nasıl Kazandıracağız?

Çocuklar daima büyüklerini taklit ederler. Tabi ki su tüketimi konusunda öncelikle onlara iyi birer örnek olmak şart… Bunun dışında yapılabilecek şeyler ise oldukça basit. Mutlaka okul çantalarına pH değeri yüksek, güvenilir bir markadan alınmış su şişesi koyun. Bu ona su içmesi gerektiğini sürekli hatırlatacaktır. Bu yöntem işe yaramıyorsa su şişesine keçeli kalemle hedefler koyun ve su içme işlemini oyunlaştırın. Böylece hem su tükettiğinden emin olur, hem de bunu yaparken eğlenmesini sağlarsınız.

Neden pH Değeri Yüksek Alkali Su?

Yüksek pH değerine sahip alkali su, kalsiyum, magnezyum gibi birçok doğal mineral içerir. Doğal mineral içeren sular vücudun gün boyunca kaybettiği minerallerin bir kısmını geri kazanmasını sağlar. Kalsiyum, kemik sağlığı için büyük önem taşırken, pH’ı 7’nin üzerinde olan suların içinde aynı zamanda doğal oksijen iyonu da daha fazladır. Oksijen ise tüm metabolik faaliyetleri düzenleyen başlıca faktörlerden biridir. Alkali su ile hem çocuklarınızın kemik gelişimini, hem de metabolik düzenini sağlayabilir, bağışıklık sistemi güçlü ve sağlıklı olduklarından emin olabilirsiniz.